fbpx

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to prawdziwy bestseller na rynku kosmetologicznym. Jest to zabieg, który w naturalny sposób stymuluje skórę do regeneracji. Wpływa na zwiększenie jakości elastyny i kolagenu. Pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, co finalnie prowadzi do odbudowy skóry. Stymulatory tkankowe są stosowane w celu poprawy gęstości, jędrności oraz jakości skóry.

Jak wygląda zabieg z udziałem stymulatorów tkankowych?

Zabieg polega na wtłoczeniu pod skórę specjalnego preparatu za pomocą strzykawki i igły. Technika wybierana jest na podstawie problemu skórnego, z którym do gabinetu kosmetologicznego zgłasza się pacjent. Można stosować znieczulenie miejscowe kremem, ale zazwyczaj nie jest to konieczne.

Na rynku istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych, które różnią się między sobą trwałością, właściwościami, składem czy mechanizmem działania. Są produkowane np. na bazie kwasu hialuronowego, aminokwasów, kwasu L-polimlekowego czy polinukleotydów.

Rodzaj zastosowanego preparatu zależy od jakości skóry pacjenta oraz jego oczekiwań. Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są odpowiednie zarówno dla osób młodych, jak i dojrzałych. upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.

Stymulatory tkankowe – na jakie efekty można liczyć?

Stymulatory tkankowe przede wszystkim prowadzą do widocznej redukcji oznak starzenia się skóry. Biorewitalizują odwodnioną skórę i zmniejszają jej zwiotczenie. Sprawiają, że zmarszczki są wygładzone. Znacznej poprawie ulega napięcie i elastyczność skóry. Zwiększa się również jej gęstość. Cera staje się promienna.

Aby uzyskać odpowiednie rezultaty dobrze jest wykonać serię 2-3 zabiegów dostępie kilku tygodni. Ostateczne efekty widać około 1,5 miesiąca po zabiegu. Stymulatory tkankowe pobudzają bowiem skórę do naturalnej regeneracji i odnowy poprzez stymulację produkcji elastyny oraz kolagenu. Rezultaty widać nawet przez 2 lata.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu i przyjmować leków rozrzedzających krew. W dniu zabiegu nie można korzystać z sauny i basenu. Warto też powstrzymać się od opalania i korzystania z solarium na około 7 dni przed planowanym zabiegiem.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

Przede wszystkim po zabiegu zaleca się rezygnację z sauny, solarium czy basenu przez minimum tydzień. Warto ograniczyć spożywanie alkoholu i stosować kremy z filtrem SPF. Ponadto duże znaczenie ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Przez co najmniej 14 dni nie zaleca się wykonywania innych zabiegów kosmetycznych takich jak peelingi chemiczne czy laseroterapia.

Przeciwwskazania do zabiegu z udziałem stymulatorów tkankowych

Niestety istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej. Są to między innymi:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • stany zapalne skóry – grzybicze, bakteryjne, wirusowe
  • aktywna opryszczka
  • skłonność do tworzenia blizn przerostowych
  • choroby nowotworowe
  • alergia na jakikolwiek ze składników preparatu np. kwas hialuronowy
  • zakażenie wirusem HIV
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
  • immunoterapia

Przeciwwskazaniem mogą być również inne zabiegi kosmetyczne. Stymulatorów tkankowych nie należy stosować jednocześnie z botoksem, laserem frakcyjnym czy mikrodermabrazją. Warto w tym przypadku zachować kilka dni odstępu.

Stymulator tkankowe

  • Okolica oka -1 ampułka 800 - 1000 zł
  • Twarz -1 ampułka 900 - 1200 zł