Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego i substancji odżywczych (witamin, peptydów, aminokwasów oraz mikroelementów) do skóry właściwej. W ten sposób można uzyskać bardzo szybkie efekty rewitalizacyjne. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością na rynku.

Ceny zabiegów uzależnione są od obszaru poddawanego zabiegowi i rodzaju produktu używanego do ich wykonania.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Substancja czynna jest zawsze dobierana indywidualnie w zależności od celu, z którym pacjent zgłasza się do gabinetu kosmetycznego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zasadniczą część zabiegu poprzedzić może nałożenie specjalnego kremu znieczulającego.

Podstawą zabiegu jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry starannie dobranego preparatu. Może być to koktajl na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem witamin i aminokwasów, który działa odżywczo, regenerująco i nawilżająco. Specjalista wykonuje serię nakłuć igłą i w ten sposób wstrzykuje wspomniany preparat. Sam zabieg trwa średnio od 30 do 60 minut. Po jego wykonaniu może niekiedy pojawić się niewielki obrzęk. Ewentualne siniaki znikają jednak w ciągu maksymalnie kilku dni.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa efektywnie odżywia i głęboko nawilża skórę. Ma miejsce jej rewitalizacja. Wynika to z uzupełnienia w skórze niedoborów witamin i minerałów.

Dodatkowo zabieg mezoterapii igłowej wspomaga mikrokrążenie i skutecznie stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Poprawia się napięcie skóry, która staje się bardziej elastyczna. Zabieg wzmacnia naskórek, co przekłada się na redukcję cieni pod oczami. Skóra staje się rozjaśniona i widocznie odmłodzona.

W pełni efekty mezoterapii igłowej widać po serii kilku zabiegów, które powinny odbywać się cyklicznie np. co 1-3 tygodni. Dla podtrzymania efektu kuracji, warto je powtarzać raz na kilka miesięcy. Zabieg na ogół wykonuje się w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, ud, pośladków, skóry głowy, boczków i biustu.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem nie należy korzystać z sauny i solarium. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie całej serii zabiegów, których częstotliwość należy dopasować do kondycji skóry pacjenta oraz oczekiwanego efektu. Mezoterapię igłową wykonywać można przez cały rok. Słońce nie jest w tym przypadku przeciwwskazaniem.

Co robić po zabiegu mezoterapii igłowej?

Po wykonanym zabiegu przez kilka dni należy unikać opalania skóry w miejscu poddanym mezoterapii igłowej. Warto również stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Dobrze jest pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Nie zaleca się spożywania ostrych potraw i alkoholu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej. Są to między innymi:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • zakażenia wirusowe skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • infekcje bakteryjne
  • infekcje grzybicze
  • aktywna opryszczka
  • stany zapalne skóry
  • zażywanie leków przeciwkrzepliwych
  • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu np. kwas hialuronowy

Dodatkowo z mezoterapii igłowej zrezygnować muszą osoby chore na cukrzycę. Wynika to z zaburzonego procesu gojenia.

Mezoterapia igłowa